سایا خودرو اعلام میدارد در حال حاضر امکان فروش به کلیه هموطنان عزیز در سرتاسر ایران فراهم میباشد
خریدی متفاوت، فرصت بینظیر برای خرید خودرو دلخواه
خط ویژه واحد فروش: 02171333133
مقایسه پژو 206 صندوقدار با تندر 90

مقایسه پژو 206 صندوقدار با تندر 90

مقایسه پژو 206 صندوقدار با تندر 90

مقایسه پژو 206 صندوقدار با تندر 90

مقایسه بین ال 90 و پژوه 206 در بخش سدان های اقتصادی بازار کشورمان اهمیت قابل توجهی دارد. این دو خودرو به عنوان رقبای نزدیکی ایستاده اند و اغلب خریدارانی را که قصد خرید پژو 206 یا تندر 90 را دارند در دوراهی انتخاب بین ال نود و 206 SD قرار می دهند. در ادامه با ما همراه باشید تا تمامی جنبه های مقایسه این دو خودروی محبوب را بررسی کنیم. ذکر این نکته ضروری است که در این مقاله به بررسی ویژه نسخه های ال نود E2  و ۲۰۶ اس دی نسخه v8 می پردازیم.

مقایسه ال 90 و 206 صندوقدار از جنبه طراحی

وقتی صحبت از ظاهر خودرو به میان می آید، انتخاب بین ال 90 و 206 SD نسبتا ساده می شود. اکثر مشتریان و کارشناسان موافقند که طراحی بیرونی L90 فاقد ظرافت است و در طبیعت جعبه ای شکل به نظر می رسد. از سوی دیگر، پژو 206 از طراحی هنرمندانه تری برخوردار است که با وجود قدمت خود همچنان مشتریان را مجذوب خود می کند. از نظر طراحی، پژو 206 به وضوح حرف اول را می زند و خوشبختانه می توان آن را از طریق انواع طرح ها مانند فروش اقساطی خودرو برای خود ثبت سفارش کرد.

تفاوت از لحاظ طراحی داخلی

تفاوت از لحاظ طراحی داخلی

در طراحی داخلی، از جمله کیفیت و چیدمان داشبورد، پژو 206 صندوقدار می درخشد. با این حال، کابین ال نود، به ویژه صندلی ‌های ردیف دوم و صندوق عقب، فضای نسبتا جادارتری را ارائه می ‌کند و آن را به گزینه ‌ای کاربردی برای خانواده‌ ها تبدیل می‌ کند. بنابراین، مقایسه تندر 90 (ال نود) و 206 SD از نظر طراحی کابین به نفع پژو 206 است، اما تندر 90 از نظر کاربردی عالی است.

در نهایت، ترجیحات و اولویت های شخصی نقش مهمی در تصمیم گیری بین این دو مدل دارند. اگر طراحی بیرونی و جذابیت زیبایی از عوامل کلیدی هستند، پژو 206 به عنوان انتخاب ارجح ظاهر می شود. با این حال، اگر کاربردی بودن و فضای داخلی، به ویژه برای خانواده ها در اولویت قرار گیرد، تندر 90 (ال نود) مانند سایر خودروها نظر شاهین دارای مزیت است. هنگام تصمیم گیری نهایی، نیازها و ترجیحات خاص خود را در نظر بگیرید.

جهت کسب اطلاعات درباره شرایط فروش اقساطی ایران خودرو کلیک کنید.

مقایسه فنی ال نود و ۲۰۶ اس دی

هنگام مقایسه جنبه های فنی پژوه 296 و ال نود، تفاوت ها قابل توجه نیستند. هر دو خودرو از موتورهای 16 سوپاپ با جابجایی و قدرت خروجی مشابه استفاده می کنند. قدرت موتورهای 1.6 لیتری آنها برابر است و 105 اسب بخار نیرو تولید می کند. با این حال، تندر 90 (ال نود) شتاب سریع تری از خود نشان می دهد و بیش از یک ثانیه از پژو 206 بهتر عمل می کند. بنابراین، اگرچه توانایی های فنی هر دو خودرو کاملا مشابه است، اما می توان ال 90 (ال نود) را برنده مقایسه فنی هر چند با اختلاف کمی دانست.

مقایسه کیفیت سواری خودروها

علاوه بر این، کیفیت سواری ال نود تا حدودی نرمتر از 206 است و ضربه های تعلیق کمتری در داخل کابین احساس می شود. با این حال می توان به این نکته اشاره کرد که هندلینگ ال نود در مقایسه با پژو 206 تا حدودی ضعیف است و در هنگام حرکت در جاده های پر پیچ و خم با سرعت بالا، پایداری آن اندکی کمتر است. با این وجود، رانندگان ال نود تمایل دارند سطح بالاتری از تسلط بر وسیله نقلیه خود را نشان دهند و کابین محصول رنو مانند برخی محصولات ایرانی مثل ساینا تجربه راحت تری را ارائه می دهد.

به طور کلی، افرادی که کیفیت و راحتی سواری نرم ‌تر را در اولویت قرار می ‌دهند ممکن است به سمت ال نود متمایل شوند، در حالی که کسانی که به دنبال هندلینگ تیزتر و پایداری هستند ممکن است پژو 206 را ترجیح دهند. در نهایت، تصمیم بین این دو مدل باید بر اساس ترجیحات و اولویت‌ های رانندگی شخصی باشد.

مقایسه ال 90 و 206 صندوقدار از نظر امکانات رفاهی

مقایسه ال 90 و 206 صندوقدار از نظر امکانات رفاهی

هنگام مقایسه ویژگی های ال 90 و 206 SD، تفاوت ها چندان قابل توجه نیست و عمدتا حول جزئیات می چرخد. پژو 206 SD v8 دارای تهویه مطبوع خودکار است، در حالی که رنو ال 90  E2 آینه های جانبی برقی را ارائه می دهد. از ویژگی های مشترک هر دو خودرو می توان به شیشه های برقی جلو و عقب، چراغ های مه شکن جلو و عقب، آینه های جانبی برقی و تنظیم دستی برای صندلی های جلو اشاره کرد. در نتیجه، اختلاف آپشن ‌ها بین L90 و 206 SD تقریبا ناچیز است و به نظر می‌ رسد هر دو خودرو از نظر تجهیزات رفاهی کمبود دارند.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که این مدل ها به جای تاکید بر ویژگی های لوکس، بر تامین حمل و نقل اقتصادی متمرکز شده اند. به این ترتیب، ویژگی‌ های استاندارد آن ‌ها نیازهای اساسی رانندگان را برآورده می ‌کنند و کارایی و عملی بودن را بر امکانات رفاهی فوق ‌العاده ترجیح می‌ دهند. اگرچه ال 90 و 206 SD ممکن است طیف گسترده ای از ویژگی های سطح بالا را ارائه ندهند، هر دو گزینه های مقرون به صرفه برای افرادی هستند که به دنبال حمل و نقل مطمئن هستند.

در نهایت …

در نهایت، مشتریان هنگام انتخاب بین این دو مدل باید ترجیحات و اولویت های شخصی خود را در نظر بگیرند. اگر ویژگی ‌های رفاهی پیشرفته از اهمیت بالایی برخوردار هستند، ممکن است نیاز به بررسی مدل‌ های سطح بالاتر یا گزینه‌ های مختلف خودرو داشته باشند. با این حال، برای کسانی که حمل و نقل مقرون به صرفه و قابل اعتماد را در اولویت قرار می دهند، ال 90 و 206 SD مانند بسیاری از انتخاب های دیگر مثل هایما اس 8 همچنان بسیار پرطرفدار هستند.

مقایسه ایمنی ال نود و پژو ۲۰۶sd

مقایسه ایمنی ال نود و پژو ۲۰۶sd

در سال 2005، رنو L90 به دلیل توانایی خود در محافظت از مسافران بزرگسال و کودک، به رتبه ایمنی سه ستاره از موسسه Euro NCAP دست یافت. از سوی دیگر، پژو 206 هاچ بک در سال 2000 از همین موسسه اروپایی رتبه 4 ستاره ایمنی را برای ایمنی سرنشینان بزرگسال دریافت کرد.

با توجه به استانداردهای سختگیرانه ‌تر ایمنی در سال 2005، می‌ توان چنین استنباط کرد که رنو L90 نه تنها استانداردهای ایمنی پژو 206 را دارد، بلکه ممکن است به دلیل نظارت بیشتر رنو در تولید تندر 90 در ایران، از آنها نیز فراتر رود. با این حال، در حال حاضر ابزار دقیقی برای اندازه گیری دقت این مقایسه وجود ندارد.

  • هر دو خودرو به ویژگی های ایمنی مشابهی از جمله دو کیسه هوا، ABS (سیستم ترمز ضد قفل) و EBD (توزیع الکترونیکی نیروی ترمز) مجهز هستند.
  • شایان ذکر است که برخی از مدل‌های پژو 206 V8 دارای ترمزهای دیسکی عقب هستند، در حالی که L90 از ترمزهای فنجانی برای چرخ‌های عقب خود در همه مدل‌ها استفاده می‌کند.

در حالی که هر دو رنو L90 و پژو 206 صندوقدار تعهد خود را به ایمنی نشان می دهند، برای خریداران بالقوه بسیار مهم است که رتبه بندی ایمنی خاص و ویژگی های مدل های مورد علاقه خود را در نظر بگیرند. انجام تحقیقات کامل و مشاوره با ارزیابی های ایمنی رسمی می تواند بینش های ارزشمندی ارائه دهد. به عملکرد ایمنی این وسایل نقلیه. این تحقیقات البته برای خرید سایر خودروها مانند پارس tu5 یا خرید خودروهای ایرانی مانند خرید اقساطی تارا نیز ضروری هستند.

مقایسه شرایط بازار این دو خودرو

مقایسه شرایط بازار این دو خودرو

در سال 2005، رنو L90 به دلیل توانایی خود در محافظت از مسافران بزرگسال و کودک، به رتبه ایمنی سه ستاره از موسسه Euro NCAP دست یافت. از سوی دیگر، پژو 206 هاچ بک در سال 2000 از همین موسسه اروپایی رتبه 4 ستاره ایمنی را برای ایمنی سرنشینان بزرگسال دریافت کرد.

با توجه به استانداردهای سختگیرانه ‌تر ایمنی در سال 2005، می‌ توان چنین استنباط کرد که رنو L90 نه تنها استانداردهای ایمنی پژو 206 را دارد، بلکه ممکن است به دلیل نظارت بیشتر رنو در تولید تندر 90 در ایران، از آنها نیز فراتر رود. با این حال، در حال حاضر ابزار دقیقی برای اندازه گیری دقت این مقایسه وجود ندارد.

هر دو خودرو به ویژگی های ایمنی مشابهی از جمله دو کیسه هوا، ABS (سیستم ترمز ضد قفل) و EBD (توزیع الکترونیکی نیروی ترمز) مجهز هستند. شایان ذکر است که برخی از مدل‌های پژو 206 V8 دارای ترمزهای دیسکی عقب هستند، در حالی که L90 از ترمزهای فنجانی برای چرخ‌های عقب خود در همه مدل‌ها استفاده می‌کند.

در حالی که هر دو رنو L90 و پژو 206 صندوقدار تعهد خود را به ایمنی نشان می دهند، برای خریداران بالقوه بسیار مهم است که رتبه بندی ایمنی خاص و ویژگی های مدل های مورد علاقه خود را در نظر بگیرند. انجام تحقیقات کامل و مشاوره با ارزیابی های ایمنی رسمی می تواند بینش های ارزشمندی ارائه دهد. به عملکرد ایمنی این وسایل نقلیه.

اگر قصد خرید بهترین خودروهای بازار ایران را دارید و نمی دانید که کدام یک برای شما مناسب است، می توانید این خرید را از طریق طرح های اقساطی مانند خرید اقساطی لاماری یا خرید اقساطی جک s9 انجام داده و اطلاعات لازم را نیز از کارشناسان مجموعه سایا خودرو دریافت کنید.

جمع بندی

به طور خلاصه، هنگام در نظر گرفتن عواملی مانند کیفیت فنی بالاتر، کابین جادارتر و سواری نرم تر، انتخاب تندر نود (ال نود) انتخاب بهتری خواهد بود. با این حال، پژو 206 صندوقدار دارای مزایایی از نظر طراحی جذاب، اعتبار اجتماعی بالاتر، هزینه تعمیر موتور کمتر و در دسترس بودن قطعات یدکی در محدوده قیمت پایین تر است.

اگر این جنبه‌ ها با اولویت ‌های شما در خرید یک سدان اقتصادی مطابقت دارند، پژو 206 گزینه ارجح‌ تری برای شما خواهد بود. به طور خلاصه، هنگام در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند کیفیت فنی بالاتر، کابین جادارتر و سواری نرم‌تر، انتخاب کنید. تاندر نود (ال نود) انتخاب بهتری خواهد بود. با این حال، پژو 206 صندوقدار دارای مزایایی از نظر طراحی جذاب، اعتبار اجتماعی بالاتر، هزینه تعمیر موتور کمتر و در دسترس بودن قطعات یدکی در محدوده قیمت پایین تر است. اگر این جنبه ‌ها با اولویت ‌های شما در خرید یک سدان اقتصادی مطابقت دارد، پژو 206 گزینه ارجح ‌تری برای شما خواهد بود.

امتیاز شما به این مقاله
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات اخیر

کی ام سی X5 یا فیدلیتی پرایم
کی ام سی X5 یا فیدلیتی پرایم؟ کدام بهتر است؟ این سوالی است که ذهن...
مقایسه KMC T9 و KMC T8
مقایسه KMC T9 و KMC T8 از جذاب‌ترین مباحث برای علاقه‌مندان به خودروهای پیکاپ در...
مقایسه خودرو چانگان CS55 پلاس با چانگان CS35 پلاس
در مقاله مقایسه خودرو چانگان CS55 پلاس با چانگان CS35 پلاس به مقایسه و بررسی...
مقایسه چانگان cs35 پلاس با تیگو ۷ پرو
در این مقاله از سایا خودرو قصد داریم تا به مقایسه چانگان cs35 پلاس با...
جهت مشاوره تماس بگیرین