سایا خودرو اعلام میدارد در حال حاضر امکان فروش به کلیه هموطنان عزیز در سرتاسر ایران فراهم میباشد
خریدی متفاوت، فرصت بینظیر برای خرید خودرو دلخواه
خط ویژه واحد فروش: 02171333133
نگهداری از چرم خودرو

راهکارهای اساسی محافظت از پوشش چرم صندلی خودرو

محافظت از پوشش چرم صندلی خودرو یک موضوع حیاتی است که بسیاری از ما به آن توجه نمی ‌کنیم. با استفاده روزانه از خودرو، پوشش چرم صندلی شما تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می ‌گیرد که ممکن است باعث کاهش طول عمر و زیبایی آن شود. با این حال محافظت از پوشش چرم صندلی خودرو از جمله اقداماتی است که می ‌توانید با انجام آن به طول عمر و ظاهر جذاب صندلی خودروی خود کمک کنید. در این مقاله به بررسی روش‌ های مختلف محافظت از این بخش مهم از خودرویتان می ‌پردازیم.

روش های محافظت از پوشش چرم صندلی خودرو

نگهداری از چرم خودرو

با توقف فروش اقساطی خودرو از سوی کارخانه های به نام ایرانی، بسیاری از افراد به دنبال خرید خودرو دست دوم هستند. از این رو، سالم بودن خودرو، چه در بخش داخلی و چه بدنه آن از اهمیت بالایی برخوردار است. دانستن اطلاعات در رابطه با راه های محافظت از پوشش چرمی صندلی این زمینه را برای شما مهیا می کند تا بتوانید با خیالی آسوده از پوشش چرم خودرو خود محافظت کنید.

  1. استفاده از پوشش محافظ:

استفاده از پوشش محافظ برای پوشش چرم صندلی خودرو می‌ تواند به شما کمک کند تا از آن در برابر خط و خش و سایر صدمات ناشی از استفاده روزانه محافظت کنید. همچنین، این پوشش محافظ می ‌تواند به شما کمک کند تا پوشش چرم صندلی خودروی خود را در برابر آفتاب، گرد و غبار و سایر عوامل مخرب حفظ کنید. پس اگر در طرح فروش 206 تیپ 5 یا هر مدل خودرو دیگری شرکت کرده و ماشین مورد علاقه خود را خریداری کردید، بهتر است ابتدا یک پوشش محافظ برای صندلی های آن خریداری کرده و سپس از آن استفاده کنید.

  1. نظافت منظم:

برای حفظ پوشش چرم صندلی خودرو، نظافت منظم بسیار مهم است. با تمیز کردن روزانه پوشش چرم صندلی خودرو، از پخش شدن و دفع آلودگی ‌های سطحی جلوگیری می ‌شود. همچنین با این کار می‌ توانید از تراکم مواد مختلف در راستای خط و خش ‌های سطحی پوشش چرم صندلی جلوگیری کنید. فرقی نمی کند که شما اقدام به خرید خودرو در طرح فروش 206 صندوقدار کرده باشید یا یک خودرو دست دوم را برای خود بخرید، مهم آن است که به خوبی از آن محافظت کنید.

  1. استفاده از پاک کننده های مخصوص:

استفاده از محصولات پاک کننده مخصوص برای پوشش چرم صندلی می ‌تواند به شما کمک کند تا به طور کامل از نظافت و حفاظت آن اطمینان حاصل کنید. محصولات مخصوص شامل انواع اسپری ‌ها، محلول ‌ها و کرم ‌هاست که می‌ توانید برای شستشو، حفظ و بهبود عملکرد پوشش چرم صندلی خودرو استفاده کنید. این موضوع یکی از مهم ترین نکات در نحوه نگهداری صندلی چرم خودرو می باشد.

  1. حفظ دمای مناسب:

برای حفظ پوشش چرم صندلی خودرو، باید در دمای مناسب از آن نگهداری کنید. گرما و سرمای شدید می ‌تواند به پوست چرم آسیب بزند و باعث تغییر رنگ و ترک خوردن صندلی ماشین شود. به همین دلیل، باید خودرو را در دمای مناسب نگهداری کنید. معمولا مجموعه هایی که به فروش ۲۰۷ صندوقدار می پردازند یا انواع خودروهای صفر دیگر را در اختیار شما قرار می دهند، به هنگام تحویل خودرو این موارد را به شما در قالب یک بروشور ارائه می دهند تا با مطالعه آن بتوانید بهتر از صندلی های خودرو خود محافظت کنید.

  1. جایگاه مناسب:

بهتر است پوشش صندلی های خودرو خود را به صورت ترکیبی چرم و پارچه انتخاب کنید. این پوشش ها معمولا در بخش نشیمن از پارچه بوده و در بخش های پشتی از چرم تشکیل شده اند. با این انتخاب، بخش نشیمن که نیاز به مقاومت بیشتری دارد با پارچه دوخته شده که دیرتر ظاهر اصلی خود را از دست می دهد و بخش تکیه گاه که چرم است، با نگهداری مناسب به خوبی ظاهر اصلی خود را حفظ می کند.

  1. جلوگیری از تماس با مواد شیمیایی:

نیازی نیست نگران نگهداری از صندلی های خودرو خود باشید! کافیست آن را از مواد شیمیایی دور کنید! برخی از مواد شیمیایی مانند الکل، اسید و قلیا می ‌توانند به پوشش چرم صندلی خودرو آسیب بزنند و باعث ضعف و تغییر رنگ آن شوند. بنابراین، هر زمان که قصد خرید خودرو از سامانه های فروش پژو پارس tu5 یا هر مدل خودرو دیگر داشتید، این موضوع را در نظر بگیرید که پوشش چرم به هیچ عنوان نباید در معرض مواد شیمیایی قرار گیرد.

  1. تعویض پوشش چرم صندلی:

در صورتی که پوشش چرم صندلی خودرو شما به دلایلی آسیب دیده و ضعیف شده باشد، می‌ توانید آن را تعویض کنید تا رانندگی را با راحتی بیشتری انجام دهید.

استفاده از این روش ‌ها می ‌تواند به شما کمک کند تا پوشش چرم صندلی خودروی خود را در برابر عوامل مختلف حفظ کنید و افزایش طول عمر روکش صندلی خودرو را برای خود به همراه داشته باشید.

بایدها و نبایدهای مراقبت و تمیز کردن صندلی چرم خودرو

نگهداری از چرم خودرو

در نحوه مراقبت و تمیز کردن صندلی چرم خودرو، بایدها و نبایدهایی وجود دارد که بایستی حتما به آن‌ها توجه کنیم. پوشش چرم خودرو از مهمترین بخش ‌هایی است که علاوه بر ایجاد ظاهر جذاب خودرو، راحتی را نیز ارائه می دهد.

کدام چرم مناسب صندلی های خودرو است؟

ابتدا بهتر است بدانید که چرم ‌ها به دو نوع پوست و شیرینگ (نوعی فویل) تقسیم می‌ شوند. در صورتی که پوشش چرم خودرو شیرینگ باشد، در واقع از نوع پوست سنتی تهیه نشده و بیشتر به صورت صنعتی ساخته شده است. در این صورت، بهتر است از محصولاتی که برای نگهداری پوشش چرم طبیعی به کار می ‌روند برای آن ها استفاده نشود. به جای آن، محصولات ویژه ‌ای برای پوست ‌های شیرینگ تهیه شده اند که بهتر است برای نگهداری، از آن‌ ها استفاده کنید. پس هر زمان که قصد خرید خودرو از طرح های فروش دنا یا هر مدل خودرو دیگر داشتید، این موضوع را مد نظر خود قرار دهید.

در صورتی که پوشش چرم خودرو طبیعی باشد …

در صورتی که پوشش چرم خودرو شامل پوست طبیعی باشد، بهترین روش برای نگهداری آن استفاده از محصولاتی است که برای نگهداری چرم پوست طبیعی تهیه شده ‌اند. علاوه بر پاک کننده‌ های خاص، از روغن ‌ها و واکس ‌های مخصوص محافظت از چرم نیز استفاده می‌ شود.

نکات تکمیلی نگهداری از چرم خودرو

نگهداری از چرم خودرو

علاوه بر استفاده از محصولات ویژه، باید در نگهداری پوشش چرم خودرو به نکات دیگری نیز توجه کنید. برای مثال، همیشه سعی کنید پوشش چرم خودرو را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید؛ زیرا این کار ممکن است باعث پوسیدگی و تغییر رنگ پوشش شود. همچنین، در صورت ساییدگی یا پاره شدن پوشش چرم خودرو، بهتر است برای تعمیر آن به مراکزی مراجعه کنید که در این زمینه دارای تخصص کافی هستند.

کلام آخر

در نهایت، باید توجه داشته باشید که هر چه پوشش چرم خودرو شما بیشتر در معرض فشار و اصطکاک باشد، احتمال ایجاد خط و خش و لکه‌های بزرگتر نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین، در حین نگهداری از پوشش چرم خودرو، باید مواردی که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم را حتما مد نظر خود قرار دهید.

سوالات متداول

۱. چگونه می توانم از پوشش چرم صندلی خودروم محافظت کنم؟

برای محافظت از پوشش چرم صندلی خودرو، هرگز از مواد شیمیایی قوی برای تمیز کردن صندلی ها استفاده نکنید یا خودرو را در دمای مناسبی قرار دهید.

۲. چگونه می توانم پوشش چرم صندلی خودرو را تمیز کنم؟

برای تمیز کردن پوشش چرم صندلی خودرو از محصولات تخصصی برای پاک کردن چرم استفاده کنید. می توانید از یک پارچه نرم مرطوب نیز برای تمیز کردن صندلی ها کمک بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات اخیر

مقایسه چانگان cs35 پلاس با تیگو ۷ پرو
در این مقاله از سایا خودرو قصد داریم تا به مقایسه چانگان cs35 پلاس با...
مقایسه تارا اتوماتیک با شاهین اتوماتیک
مقایسه تارا اتوماتیک و شاهین اتوماتیک همیشه جذابیت خاص خود را دارد. این دو خودرو،...
مقایسه خودرو سایپا اطلس با سایپا کوییک GX
با ورود سایپا اطلس به بازار، سؤالات بسیاری در مورد مقایسه این خودرو با سایپا...
مقایسه جک J4 و برلیانس H330
در گذشته نه چندان دور، محصولات جک J5 از جمله پرفروش‌ترین محصولات شرکت کرمان موتور...
جهت مشاوره تماس بگیرین