سایا خودرو اعلام میدارد در حال حاضر امکان فروش به کلیه هموطنان عزیز در سرتاسر ایران فراهم میباشد
خریدی متفاوت، فرصت بینظیر برای خرید خودرو دلخواه
خط ویژه واحد فروش: 02171333133
استفاده از کولر منجر به فشار زیاد به ماشین می شود

باورهای غلط درباره استفاده از کولر خودرو

باورهای غلط درباره استفاده از کولر خودرو

با فرا رسیدن بهار و تابستان و شروع به افزایش دما، استفاده از تهویه مطبوع برای راحت ‌تر کردن زندگی و رانندگی ضروری می ‌شود. مسافرانی که ساعات طولانی را در اتومبیل خود می گذرانند، به ویژه گرمای سوزان فصل تابستان را احساس می کنند. سیستم تهویه مطبوع خودرو در هنگام ترافیک و رفت و آمدهای طولانی مدت استراحت بسیار ضروری را فراهم می کند. با این حال، برخی از رانندگان تصورات و حساسیت ‌های اشتباهی در مورد استفاده از کولر خودرو دارند که باعث می‌ شود از استفاده از آن اجتناب کنند و در عوض گرما را تحمل کنند! در این مقاله از مجله سایا خودرو، ما این افسانه ‌های رایج را از بین می‌ بریم.

باورهای غلط درباره استفاده از کولر خودرو

9 باور غلط درباره استفاده از کولر خودرو

درک باورهای غلط پیرامون کولر خودرو به رانندگان این امکان را می دهد که با اطمینان خاطر از این ویژگی در فصول گرم سال استفاده کنند. سیستم تهویه مطبوع و خنک کننده خودرو در حفظ سلامتی، جلوگیری از گرمازدگی و تضمین تجربه رانندگی راحت اهمیت زیادی دارد. در نظر داشته باشید که فرقی ندارد شما ماشینتان را از طریق فروش اقساطی خودرو خریداری کرده باشید یا خیر! مهم آن است که بدانید این باورها برای تمام خودروها اعم از ماشین شاهین صدق می کند.

استفاده از کولر منجر به فشار زیاد به ماشین می شود

مهم است که به یاد داشته باشید که می توانید از کولر خودرو بدون وارد کردن فشار بیش از حد به وسیله نقلیه خود استفاده کنید. با کاهش سرعت رانندگی در هنگام استفاده از کولر، نه تنها از آسیب احتمالی خودرو و موتور آن جلوگیری می کنید، بلکه به سلامت کلی خود نیز کمک می کنید. در خودروهای با کمتر از 6 سیلندر مانند ساینا، فعال کردن کولر می تواند منجر به کاهش قدرت موتور شود. در چنین مواردی، می توانید به سادگی با کاهش سرعت رانندگی خود به طور موثر از کولر استفاده کنید. این رویکرد تضمین می کند که شما از سیستم خنک کننده بدون به خطر انداختن عملکرد وسیله نقلیه خود بهره مند شوید.

استفاده از کولر منجر به فشار زیاد به ماشین می شود

با استفاده از کولر مصرف بنزین ماشین بیشتر می‌شود

بی توجهی به روشن کردن کولر خودرو در فصل گرما می تواند اثرات نامطلوبی بر سلامت مسافران داشته باشد. بر خلاف تصور غلط رایج، استفاده از کولر مصرف بنزین را به میزان قابل توجهی افزایش نمی دهد و خاموش نگه داشتن آن در واقع می تواند هزینه بیشتری داشته باشد.

با روشن بودن کولر، مصرف سوخت معمولا بین 1 تا 2 لیتر در هر صد کیلومتر متغیر است. این افزایش اندک در مصرف سوخت، یک معاوضه منطقی برای راحتی و رفاه سرنشینان است. مهم است که با استفاده از تهویه مطبوع در صورت نیاز، سلامت و راحتی همه افراد در وسیله نقلیه را در اولویت قرار دهید، زیرا هزینه اضافی کمی در مصرف سوخت با مزایای تجربه رانندگی خنک تر و لذت بخش تر جبران می شود.

با کلیک بر روی لینک درج شده درباره شرایط فروش اقساطی ایران خودرو بخوانید.

استفاده از کولر ماشین آمپر آب را بالا می‌برد

درست است که استفاده از کولر خودرو می تواند فشار بیشتری به موتور وارد کند و به طور بالقوه آمپر را افزایش دهد. با این حال، اقداماتی وجود دارد که می توانید برای کاهش این تاثیر انجام دهید. در مرحله اول، اطمینان حاصل کنید که رله فن و فن خودرو در شرایط کار خوب هستند، زیرا هر گونه مشکل در این قطعات می تواند به آمپر آب بالاتر کمک کند.

برای جلوگیری از آلودگی رادیاتور خودرو را به طور مرتب بررسی و تمیز کنید. یک رادیاتور تمیز و به خوبی نگهداری شده نقش مهمی در جلوگیری از افزایش دمای غیرعادی در موتور و آمپر آب دارد. با اجرای این روش ها و بررسی منظم سلامت این قطعات می توانید به راحتی از کولر خودرو استفاده کنید، حتی اگر وسیله نقلیه شما قدرت کمتری داشته باشد. به یاد داشته باشید، نگهداری و هشیاری مناسب می تواند فشار وارده بر موتور را به میزان قابل توجهی کاهش داده و عملکرد کلی سیستم خنک کننده خودرو شما را افزایش دهد.

در نظر داشته باشید که اگر قصد فروش اقساطی هایما s7 خود را دارید، حتما این موارد را در رابطه با رادیاتورها بررسی کنید تا خودرو سالم باشد.

استفاده از کولر ماشین آمپر آب را بالا می‌برد

برای شارژ مجدد گاز کولر خودتان اقدام کنید

در چنین مواردی، شارژ مجدد گاز کولر برای استفاده از عملکرد خنک کننده آن ضروری است. با این حال، اجتناب از تلاش برای شارژ مجدد گاز بدون مشورت با یک تکنسین حرفه ای بسیار مهم است. گاز کولر خودرو که به گاز فریون نیز معروف است، ماده ای خطرناک و سمی است. برای اولویت دادن به ایمنی و رفاه خود، اکیدا توصیه می شود برای فرآیند شارژ به تعمیرکار تخصصی خودرو مراجعه کنید. آنها دارای تخصص و دانش لازم برای کنترل ایمن گاز هستند و اطمینان حاصل می کنند که سلامت شما در طول شارژ مجدد به خطر نیفتد.

حتما هنگام خرید پارس tu5 نیز ابتدا ماشین را به دست یک تکنسین بسپارید تا با بررسی صحیح خودرو عملکرد سالم کولر را تضمین دهد.

کاهش عمر باتری ماشین با استفاده از کولر

فعال کردن کولر خودرو باعث می شود که کلاچ کمپرسور به انرژی الکتریکی اضافی نیاز داشته باشد که فقط اندکی مصرف سوخت را افزایش می دهد. توجه به این نکته ضروری است که اگر سیستم برق خودرو شما سالم باشد، باتری خودرو آسیبی نمی بیند و طول عمر آن کاهش نمی یابد. عملکرد صحیح سیستم الکتریکی تضمین می کند که باتری به اندازه کافی مجهز شده است تا بتواند بدون هیچ گونه اثرات نامطلوبی با افزایش تقاضای کولر مقابله کند. بنابراین می توانید با اطمینان خاطر از کولر خودرو استفاده کنید و بدانید تا زمانی که سیستم الکتریکی خودروی شما سالم باشد، هیچ تاثیر منفی بر طول عمر و عملکرد باتری نخواهد داشت.

کاهش عمر باتری ماشین با استفاده از کولر

روشن گذاشتن دائم کولر ایرادی ندارد

یک تصور اشتباه رایج، به ویژه برای خودروهای با 6 سیلندر یا کمتر، وجود دارد که کولر باید همیشه روشن بماند، به خصوص در هنگام مواجهه با سربالایی یا در ترافیک سنگین. با این حال، در چنین شرایطی، خاموش کردن کولر خودرو برای جلوگیری از وارد کردن فشار غیر ضروری به موتور و افزایش مصرف سوخت، در واقع سودمندتر است و فرقی هم نمی کند که شما ماشین را از طریق فروش اقساطی مانند فروش اقساطی تارا خریداری کنید.

با غیرفعال کردن موقت کولر، بار روی موتور را کاهش می دهید و به موتور اجازه می دهید قدرت خود را به طور موثرتری تخصیص دهد. این کار می تواند به ویژه در هنگام پیمایش در شیب های تند یا در سناریوهای ترافیکی توقف و حرکت مفید باشد. در حالی که تهویه مطبوع راحتی را فراهم می کند، مواردی وجود دارد که اولویت دادن به عملکرد موتور بیشتر از ناراحتی موقت کابین گرمتر است. با اتخاذ این رویکرد، می توانید بهره وری سوخت را بهینه کنید و طول عمر موتور خودروی خود را تضمین کنید.

روشن بودن کولر و پایین بودن شیشه ‌ها به طور هم ‌زمان ماشین خنک ‌تر خواهد بود

برخلاف تصور عموم، پایین آوردن شیشه ها و روشن کردن کولر به طور موثری فضای داخلی خودرو را خنک نمی کند. در عوض، منجر به فرار سریع هوای خنک می شود و می تواند منجر به افزایش مصرف سوخت و فشار بیشتر بر سیستم خنک کننده شود.

در صورتی که نیاز به گردش هوا در کابین وجود داشته باشد یا مسافران به کولر حساسیت داشته باشند، باز شدن کمی پنجره می تواند چاره ساز باشد. این کار اجازه می دهد تا مقداری هوای تازه را بدون به خطر انداختن کارایی سیستم خنک کننده وارد ماشین کنید. با ایجاد تعادل بین جریان هوا و تهویه مطبوع، می توانید محیطی راحت را در داخل خودرو حفظ کنید و در عین حال تأثیر منفی بر مصرف سوخت و عملکرد کولر را به حداقل برسانید.

این باور غلط نیز مانند سایر مواردی که خدمت شما عرض کردیم، فرقی ندارد که خودرویی که روی آن این موضوع را بررسی می کنید از طریق فروش اقساطی مانند فروش اقساطی لاماری خریداری شده باشد یا فروش اقساطی جک s6، بلکه در هر نوع خودرویی صدق می کند.

روشن بودن کولر و پایین بودن شیشه ‌ها به طور هم ‌زمان ماشین خنک ‌تر خواهد بود

روشن‌کردن کولر بلافاصله بعد از روشن‌کردن ماشین

توصیه می شود بلافاصله پس از ورود به خودرو کولر را روشن نکنید. در عوض، پنجره ها را باز کنید و اجازه دهید هوای داخل وسیله نقلیه گردش کند و تغییر کند. در هوای گرم، در حالی که خودرو پارک شده است، سطوح مختلف مانند داشبورد، صندلی ها و سیستم تهویه مطبوع می توانند گازهای سمی خطرناکی منتشر کنند.

تهویه نکردن این هوا و فعال کردن سریع کولر گازی می تواند خطراتی برای سلامتی در هنگام استنشاق این گازها ایجاد کند. برای کاهش آسیب احتمالی، چند لحظه وقت بگذارید تا هوای تازه وارد خودرو شود و جایگزین هوای راکد شود. با انجام این کار، محیط ایمن تر و سالم تری را در خودرو ایجاد می کنید. اولویت دادن به تهویه مناسب تضمین می کند که هنگام استفاده از تهویه مطبوع، شما و مسافرانتان در معرض گازهای مضر بالقوه قرار نگیرید.

باور به این‌که باد کولر کثیفی ‌های دریچه را از گردوغبار پاک ‌سازی می ‌کند

تمیزی دریچه های کولر برای حفظ سلامت مسافران بسیار مهم است. این یک تصور غلط رایج است که هوای تولید شده توسط کولر دریچه ها را تمیز می کند، اما در واقع کولرها و دریچه ها محیطی ایده آل برای رشد قارچ، باکتری و آلودگی ایجاد می کنند.

برای مبارزه با آلودگی و گرد و غبار مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. سیستم تهویه مطبوع را به موقع تعویض کنید.
  2.  دریچه های خنک کننده را با استفاده از یک برس جزئیات تمیز کنید.
  3.  دریچه ها را با استفاده از اسپری آنتی باکتریال ضد عفونی کنید.

باور به این‌که باد کولر کثیفی ‌های دریچه را از گردوغبار پاک ‌سازی می ‌کند

جمع بندی

در مقاله پیش رو با روش ها و نکاتی برای حفظ عملکرد بهینه کولر خودرو آشنا خواهید شد. اجرای این دستورالعمل ها عملکرد کولر را بهبود می بخشد و اطمینان حاصل می کند که هوای خنک برای تجربه رانندگی لذت بخش تر در فصول گرم تولید می کند.

امتیاز شما به این مقاله
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات اخیر

مقایسه چانگان cs35 پلاس با تیگو ۷ پرو
در این مقاله از سایا خودرو قصد داریم تا به مقایسه چانگان cs35 پلاس با...
مقایسه تارا اتوماتیک با شاهین اتوماتیک
مقایسه تارا اتوماتیک و شاهین اتوماتیک همیشه جذابیت خاص خود را دارد. این دو خودرو،...
مقایسه خودرو سایپا اطلس با سایپا کوییک GX
با ورود سایپا اطلس به بازار، سؤالات بسیاری در مورد مقایسه این خودرو با سایپا...
مقایسه جک J4 و برلیانس H330
در گذشته نه چندان دور، محصولات جک J5 از جمله پرفروش‌ترین محصولات شرکت کرمان موتور...
جهت مشاوره تماس بگیرین