خط ویژه واحد فروش : 02171333133

تعویض پلاک خودرو در سال 1400

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 24 مهر 1400 در ساعت 2 : 15 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

با شرکت در طرح‌های فروش اقساطی خودرو سایا خودرو می‌توانید لذت سواری گرفتن از خودرو محبوب خود را تجربه کنید.

فرقی ندارد که اقدام به خرید اقساطی ایران خودرو کرده باشید و یا با شرکت در طرح‌های این مجموعه برای خرید اقساطی سایپا وارد معامله شده باشید، به‌هرحال آخرین مرحله از این معامله، تعویض پلاک خودرو خواهد بود. اگر می‌خواهید مراحل و شرایط تعویض پلاک در سال ۱۴۰۰ را بدانید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

تعویض پلاک خودرو در سال 1400

مراحل تعویض پلاک خودرو در سال ۱۴۰۰

هنگامی که با سایا خودرو وارد معامله شدید در آخرین مرحله باید برای تعویض پلاک اقدام کنید.
برای انجام این مهم باید با در دست داشتن مدارک لازم، مراحل زیر را طی کنید:

1. به مرکز تعویض پلاک بروید

شما به عنوان خریدار باید با نماینده رسمی سایا خودرو، همزمان به مراکز تعویض پلاک بروید. نماینده مجموعه فروش اقساطی خودرو پیش از رسیدن به این مرحله به شما معرفی خواهد شد و با مدارک شناسایی و نمایندگی رسمی در این جلسه حضور خواهد داشت.
با دریافت شماره، نوبت خود را مشخص می‌کنید. پس از رسیدن نوبت شما به باجه معین مراجعه کرده، مدارک لازم که پیش از این به شما اعلام و آماده‌ کرده‌اید را تحویل می‌دهید و هزینه مشخصی را پرداخت می‌کنید. این هزینه غالبا از طریق دستگاه‌های خودپرداز و عابر بانک قابل تقدیم است.

دقت داشته باشید که معمولا در اوایل هر سال هزینه تعویض پلاک و ارسال پستی سند تعیین و اعلام می‌شود و مراکز موظف هستند وجهی برابر با میزان تعیین شده دریافت نمایند. ضمنا باید بدانید که پرداخت این هزینه‌ها بر عهده شما به عنوان مشتری است، مگر اینکه خودرو خلافی داشته باشد. در این صورت، فروشنده و یا نماینده رسمی سایا خودرو موظف است مبلغ خلافی را پرداخت کند.
در سال ۱۴۰۰ هزینه تعویض پلاک خودرو ۱۲۰ هزار تومان و هزینه ارسال پستی سند ۳۷ هزار و ۳۷۱ تومان تعیین شده است.

تعویض پلاک خودرو

2. اصالت خودرو باید تایید شود

وقتی شما به عنوان مشتری مدارک خود را به مرکز تعویض پلاک تحویل می‌دهید، برگه‌ای به شما ارائه می‌شود که بر اساس آن کارشناسان باید خودرو را از نظر شماره موتور، شماره شاسی، پلاک و دیگر موارد با مدارک موجود تطبیق دهند و اصالت خودرو را تایید کنند.

در صورتی که اصالت خودرو توسط کارشناسان تایید شود مجوز تعویض پلاک صادر خواهد شد.

3. دریافت پلاک جدید

کار شما با نماینده سایا خودرو برای فک پلاک تمام شده است. اینک باید به انبار پلاک بروید و پلاک خود را تحویل بگیرید.
اگر پلاکی نداشته باشید باید از طریق وب‌سایت مشخص درخواست پلاک بدهید، اما نقشی در انتخاب زوج یا فرد بودن آن نخواهید داشت.
ضمنا پلاکی که دریافت می‌کنید باید با محل سکونت شما همخوانی داشته باشد، مگر اینکه به واسطه شغلی که دارید، دایم السفر باشید.
اگر شما پلاک آزاد خودروی سابق خود را دارید و می‌خواهید از همان استفاده کنید، در صورتی که از فک پلاک خودروی شما بیش از سه سال نگذشته باشد، می‌توانید از همان پلاک استفاده کنید.

4. دریافت کارت خودرو

پس از دریافت پلاک و نصب، مراحل تعویض پلاک به پایان می‌رسد. اینک باید منتظر باشید تا کارت خودرو از طریق پست برای شما ارسال شود.

مدارک لازم برای تعویض پلاک
همان‌طور که پیشتر نیز گفته شد، تعویض پلاک آخرین مرحله از معامله خودرو است. برای اینکه در یک زمان مشخص با نماینده سایا خودرو به مرکز تعویض برای پلاک خودرو بروید، نیاز است تا مدارک خود را تکمیل کنید.
چنانچه مدارک شما تکمیل نباشد، مجبورید تا قرار دیگری بگذارید و ممکن است این پروسه بیش از حد تحمل شما طول بکشد، چراکه تعویض پلاک به خودی خود زمان‌بر است و تکمیل نبودن مدارک، این روند را طولانی‌تر می‌کند.
با اطلاع از مدارکی که شما و نماینده سایا خودرو باید به همراه داشته باشید، این‌ پروسه را کوتاه کنید.

مدارکی که خریدار برای تعویض پلاک باید به همراه داشته باشد
به‌عنوان خریدار هنگامی که در مرکز تعویض پلاک حاضر می‌شوید باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:
_ اصل کارت خودرو
_ اصل بیمه نامه خودرو
_ سند مالکیت یا برگ سبز یا برگه شناسایی خودرو
برگه عدم خلافی خودرو
_ کارت معاینه فنی معتبر
_ برگه یا سند کمپانی
_ اصل شناسنامه
_اصل کارت ملی
_ سند مالکیت رسمی خودرو ( منظور همان سندی است که در دفتر اسناد رسمی ثبت شده است)
_ کارت عابر بانک برای پرداخت هزینه‌های تعویض پلاک و هزینه پستی ارسال سند

مدارکی که نماینده سایا خودرو برای تعویض پلاک باید به همراه داشته باشد

نماینده رسمی سایا خودرو به عنوان طرف معامله باید در همان ساعتی که شما در مرکز تعویض پلاک حاضر می‌شوید با در دست داشتن مدارک زیر، حضور پیدا کند:
_اصل شناسنامه
_ اصل کارت ملی
_ مدارک احراز محل سکونت مانند سند منزل یا اجاره نامه مغازه
_ قبوض مصرفی مربوط به همان سند
_ کارت عابر بانک برای پرداخت هزینه‌های خلافی احتمالی
اگر فروشنده و یا همان نماینده سایا خودرو، یکی از مدارک را به هر علتی در دست نداشته باشد، پیش از انعقاد قرار در مرکز تعویض پلاک باید با اعلام مفقودی اقدام به دریافت مدرک المثنی نماید و تمامی مدارک ذکر شده را به متصدی مرکز تحویل دهد. در غیر این صورت، روند تعویض پلاک تا تکمیل مدارک به تعویق می‌افتد.

چگونه برای خودرو خریداری شده پلاک تهران بگیریم؟

برای برخی مشتریان مهم است که پلاک خودروی خود را پلاک تهران بردارند. درحالی‌که پلاک خودرو مطابق محل سکونت خریدار تعیین خواهد شد.
بنابراین برای دریافت پلاک تهران تنها یک راه وجود دارد، آن هم این است که ساکن تهران باشید. پس راه‌های میان‌بر را دنبال نکنید و فکر دادن آدرس‌های نادرست را هم از سرتان بیرون کنید.
چراکه اگر خودتان کارت خودرو را تحویل نگیرید و یا کارت شما توسط مامور پست برگشت بخورد، دچار مشکلات زیادی خواهید شد.
کارت خودرو یکی از مهم‌ترین مدارک شناسایی خودرو خواهد بود، بنابراین برای گرفتن آن در سریع‌ترین زمان ممکن به هیچ عنوان ریسک نکنید.

کارت خودرو و دریافت سهمیه لاستیک دولتی

هنگامی که اقدام به خرید اقساطی ایران خودرو و یا خرید اقساطی سایپا از سوی سایا خودرو می‌کنید، صاحب خودروهایی می‌شوید که قصد دارید از آن‌ها استفاده کنید، برای مسیرهای روزمره و رفتن به سر کار، دانشگاه، باشگاه و ... این خودرو نقش خودرو خانوادگی را هم بازی می‌کند، چرا که در ایران داشتن خودرو برای موقعیت‌های متنوع مرسوم نیست. واضح‌تر بگوییم اینکه بیشتر مردم کشور ما از چنان سطح رفاهی برخوردار نیستند که برای تفریحات خودرویی جداگانه و امور روزمره ماشین دیگری داشته باشند.

زمانی که از یک زیاد استفاده می‌کنید، قابل استهلاک‌ترین جز آن، لاستیک‌هایش است. لاستیک‌هایی که در بازار خودرو این روزها نرخ‌هایی نجومی پیدا کرده‌اند و خرید نقدی آن‌ها بسیار دشوار شده است.

ثبت نام برای دریافت لاستیک دولتی یکی از کارهایی است که به کمک کارت خودرو امکان آن برای شما فراهم خواهد شد. بنابراین با مجموعه‌ای وارد معامله شوید که روند تعویض پلاک را به تعویق نیندازند تا در اولین فرصت بتوانید برای تهیه لاستیک اقدام کنید.
در معامله با سایا خودرو خیالتان راحت خواهد بود که تمام شروطی که با نفع مشتری‌ است در عالی‌ترین سطح و سریع‌ترین زمان انجام خواهد شد.

جدیدترین طرح‌های سایا خودرو

سایا خودرو که این روزها به مرجع اصلی فروش اقساطی ایران خودرو و سایپا تبدیل شده است، پرطرفدارترین محصولات تولیدی این کمپانی‌های خودروساز و همچنین محبوب‌ترین خودروهای وارداتی را با شرایط عالی عرضه می‌کند. این مجموعه در جدیدترین طرح خود امکانی برای خرید اقساطی پارس سال و هم‌چنین خرید اقساطی هیوندای النترا فراهم کرده است.

خرید اقساطی پارس سال

خرید اقساطی پارس سال

سدان‌های خانواده پژو از محبوب‌ترین خودروهایی هستند که قدم به جاده‌های ایران گذاشته‌اند. خودرویی شیک که هم به عنوان یک خودروی کارمندی از زیبایی ظاهری برخوردار است و هم به عنوان یک خودرو خانوادگی از کابین جاداری بهره می‌برد.

خرید پارس سال دارای مزایای متعددی است که برخی از ان را با هم مرور می‌کنیم:

• ظاهر شیک

پژو پارس به عنوان نمونه فیس لیفت پژو ۴۰۵، ظاهری شیک و چشم‌نواز دارد. ظاهری که پس از ۴ دهه حضور پژو در کشورمان هنوز طرفداران خاص خود را دارد و هرگاه بخواهند اقدام به خرید خودرو نمایند، خرید اقساطی پارس سال یکی از گزینه‌های اصلی آنان است.

• مشخصات فنی مناسب و پیشرانه‌ای قدرتمند

سایا خودرو در طرح فروش اقساطی خودرو پارس سال، خودرویی را عرضه می‌کند که مجهز به یک موتور ۱.۸ لیتری ۴ سیلندر و ۸ سوپاپه است که ۱۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۵۳ نیوتن متر گشتاور دارد. این شیر فرانسوی‌الاصل تنها در ۱۱.۶ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ می‌رسد و از نظر مصرف سوخت نیز خودرویی بهینه است.
مشخصات فنی پارس سال در مقایسه با بسیاری از خودروهای چند صد میلیون تومانی حال حاضر بازار خودرو برتری محسوسی دارد. برتری که شاید روی کاغذ زیاد برایتان جذاب نباشد، اما تجربه کاربری مالکان آن ثابت می‌کند که یک خودروی خوش دست و کاربردی است.

• ایمنی مطلوب

بدنه مستحکم و توان ایمنی مطلوب پارس سال، سبب شده است تا هم‌چنان خودرویی محبوب باقی بماند.
برای خرید اقساطی پارس سال از سوی سایا خودرو می‌توانید از شرایط تحویل فوری و ثبت سند به نام خریدار پس از طی کردن مراحل معمول اداری مانند تعویض پلاک و ... بهره‌مند شوید.

خرید اقساطی هیوندای النترا

خرید اقساطی هیوندا

النترا یکی از جذاب‌ترین تولیدات چشم‌بادامی‌های کره‌ای است که شاید کمتر مجموعه‌ای با شرایطی شگفت‌انگیز اقدام به فروش اقساطی آن نماید. اما سایا خودرو که همواره رفاه حال مشتریانش برایش از همه چیز مهم‌تر بوده است، شرایطی را فراهم کرده تا بتوانید برای خرید اقساطی هیوندای النترا اقدام کنید.

در ادامه به برخی از امکانات خودروی زیبای النترا می‌پردازیم:

• امکانات رفاهی متنوع

یکی از بزرگ‌ترین مزایای خودروهای شرکت هیوندای، امکانات رفاهی متعدد روی آن‌هاست که النترا نیز از این قاعده مستثنا نیست. در ادامه به برخی از ویژگی‌های این خودرو می‌پردازیم:

• شیشه بالابر برقی

• فرمان تلسکوپی

• سیستم صوتی با USB و AUX
• گرمکن صندلی جلو و صندلی‌های عقب
• حافظه جانبی راننده
• در صندوق عقب اتوماتیک
• ترمز اضطراری خودکار با تشخیص عابر پیاده
• رادار نقطه کور
• سیستم جهت یابی با مانیتور ۸ اینچی
• روکش چرم صندلی‌ها و چراغ‌های HID جلو
• سانروف
• دوربین پشتی
• صفحه نمایش ۸ اینچی
• بلوتوث
• کروز کنترل

• مشخصات فنی مناسب

حرکت نرم و روان هیوندای النترا حاصل کار موتور توربوشارژ ۱.۴ لیتری آن است که ۱۴۷ اسب بخار قدرت ایجاد می‌کند. تجربه کاربری مالکان این خودرو می‌گوید که حالتی سبک و شناور دارد و فرمان سبک آن عملکرد بسیار خوبی دارد.

• ظاهر جذاب النترا

مگر می‌توان با یکی از محصولات شرکت کره‌ای هیوندای طرف بود و از زیبایی ظاهری آن تعریف نکرد؟ فرم خاص جلو پنجره، خطوط بدنه، طراحی چراغ‌های جلو، شیب منطقی سقف و به‌طور کلی طراحی ظاهری النترا بسیار جذاب و چشم‌نواز است.
برای خرید اقساطی هیوندای النترا می‌توانید از طریق سایا خودرو اقدام نمایید. کارشناسان این مجموعه از مرحله مشاوره برای خرید تا تعویض پلاک در کنار شما خواهند بود. ضمنا برای اطلاع از قیمت روز تمامی خودروهای تولیدی ایران خودرو، سایپا، کرمان موتور، بهمن موتور و نیز خودروهای وارداتی می‌توانید همه روزه با مراکز فروش این مجموعه تماس حاصل نمایید.
کارشناسان سایا خودرو ضمن اینکه به شما مشاوره رایگان ارائه می‌دهند، آماده‌اند تا جزییات طرح‌های فروش اقساطی خودرو را نیز برای شما توضیح دهند.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
تعویض پلاک خودرو در سال 1400

تعویض پلاک خودرو در سال 1400

با شرکت در طرح‌های فروش اقساطی خودرو سایا خودرو می‌توانید لذت سواری گرفتن از خودرو محبوب خ ...
مقایسه هایما اس 7 با جک اس 5  + نکات مهم

مقایسه هایما اس 7 با جک اس 5 + نکات مهم

در این مقاله از وبسایت سایاخودرو میخواهیم تا به مقایسه دو ماشین پرطرفدار جک اس 5 و هایما اس 7 بپرداز ...
فروش خودرو در مجموعه سایا خودرو صرفا به صورت تحویل روز و آنی می باشد و هیچگونه ثبت نام در خصوص فروش و تحویل مدت دار صورت نمیپذیرد.